ігровий серіал
Засновано на реальних подіях.
Початок ХХ століття. Російська імперія, Крим. Юна Тіна Ізбицька, одна з доньок заможних польських землевласників, через українську прислугу захоплюється українською мовою, піснею і загалом культурою. Таке захоплення не надто популярне у тогочасному зросійщеному Криму, і Тіну ледь не відраховують зі школи для шляхтянок.
Пізніше це захоплення переростає у кохання – попри заперечення сім’ї, п’ятнадцятирічна Тіна виходить заміж за українця. Більше того, згодом, услід за чоловіком, Тіна вступає до українського війська і йде воювати за УНР – чим шокує свою польську родину і підриває здоров’я мами.
Спочатку Тіна не видає, що вона жінка, і воює під чоловічим іменем. А коли таємниця відкривається, то Тіна змушена ще й відвойовувати місце жінки на війні поруч із чоловіками.
Тим часом чоловік Тіни переходить на бік ворога, до більшовиків. Тіна домагається розлучення з ним. Він мститься їй і її захоплюють у полон. Вона витримує тортури і тікає з полону, знову до війська.
У війську вона зустрічає своє справжнє кохання – сотника Івана Пекарчука і стає Харитиною Пекарчук. Подружжя разом відчайдушно воює за молоду українську державу. В одному з боїв Харитина дістає контузію та тяжкі поранення і стає неспроможною воювати.
За бойову сміливість та самовідданість Харитину Пекарчук нагороджують жетоном ордена Залізного Хреста. Вона стає першою жінкою, яка отримала українську державну нагороду у ХХ ст.
В серіалі ця історія подаватиметься через спогади літньої Харитини Пекарчук, до якої у будинок пристарілих приїжджає її старенька молодша сестра Ада.
КОМАНДА ПРОЄКТУ
АРКАДІЙ НЕПИТАЛЮК, автор сценарію
Режисер, сценарист, викладач, член Національної спілки кінематографістів України, академік Української кіноакадемії
Вибіркова фільмографія:
“Кров’янка” (2016), короткометражний фільм. Нагороди: “Золотий Скіфський олень” за кращий короткометражний національний фільм фестивалю “Молодість”; “Золота Дзиґа” за найкращий національний короткометражний фільм; участь у багатьох міжнародних фестивалях.
“Припутні” (2017), повнометражний фільм. Нагороди: спеціальна відзнака журі національної конкурсної програми Одеського МКФ; приз за “Кращу режисуру” International festival of Red Cross and Health Films, Варна, Болгарія; премія “Золота Дзиґа” за найкращу жіночу роль другого плану
“Int. Kitchen. Night” (2018), короткометражний фільм. Відбір до конкурсної програми 28th Cottbus film festival.
“11 дітей з Моршина” (2018), повнометражний фільм
«І будуть люди» (2021), серіал. Трансляція на телеканалі СТБ (Україна), на телеканалах Польщі, Естонії, Південної Кореї і багатьох інших країн. Номінація на премію «Золота Дзиґа 2021»
ЛУК'ЯНЕНКО ОЛЕСЯ, продюсерка
Освіта:
Київський Національний університет театру кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого; кінознавець
Національний університет «Києво-Могилянська академія»;
магістратура журналістики
Вибіркова фільмографія:
«Метелики» (2014), серіал. Покази: телеканали «Інтер», «СТБ», міжнародна дистрибуція. Премія «Телетриумф 2014» у номінація найкращий мінісеріал.
«Гречанка» (2015), серіал. Покази: телеканал «Інтер», міжнародна дистрибуція. Найрейтинговіший серіал України 2015. Премія «Телетриумф 2015» за найкращий серіал
«Папа Ден» (2017), серіал. Покази: телеканал СТБ, більше 1 мільйону переглядів кожної серії на YouTube
«Схованки» (2019), серіал. Покази: телеканал СТБ (лідер слоту) , широка міжнародна дистрибуція (міжнародний дистриб’ютор ZDFE)
«І будуть люди» (2020), серіал. Покази: телеканал СТБ, міжнародна дистрибуція, близько 2 мільйонів переглядів кожної серії на YouTube
Commentaires